1

Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna ,,Razem na szlaku” II Rajd rowerowy ,,Szlakiem mieleckich samolotów”

Udostępnij na:

Jak co roku 24 września Oddział Miejski PTTK w Mielcu oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera zorganizowali rajd rowerowy    W ramach Ogólnopolskiej akcji Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna ,,Razem na Szlaku’’. Celem rajdu było przybliżenie uczestnikom miejsc gdzie na terenie Mielca umieszczone są samoloty wytwarzane przez Polskie Zakłady Lotnicze.GALERIA ZDJEC 1

Organizatorem rajdu był prezes PTTK Oddział Miejski w Mielcu Janusz Wyzina. Miejscem zbiórki i rozpoczęcia rajdu był Plac Armii Krajowej. Zgodnie z ideą sztafety Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna ,,Razem na szlaku”  udział wzięło 37 uczestników w wieku od 3 lat do 55+. Starterem Rajdu był prezes miłośników lotnictwa w Mielcu Zbigniew Wicherski. Trasa prowadziła przez Osiedle, Smoczkę. Strefę aż do Szydłowca.  Pod pomnikiem Pomordowanych pracowników naszego zakładu oraz okolicznej ludności w okresie II wojny światowej uczestnicy rajdu złożyli kwiaty, aby oddać hołd pomordowanym. Następnie grupa udała się do miejsca wyznaczonego na grilla. W oczekiwaniu na kiełbaski z grilla uczestnicy dowiedzieli się od Janusza Wyziny o historii samolotu LWD Szpak  wytwarzanych w Mielcu.

Następnie uczestnicy rajdu uczestniczyli w konkursie z wiedzy o samolocie  a najmłodsi uczestnicy grali w piłkę nożną i urządzali wyścigi rowerowe.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy imienny certyfikat i dyplom uczestnictwa, odznakę II rajdu, oraz nagrody gadżety od Z.G.PTTK. Po miło spędzonym odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>