relacja z rajdu: ,,Szlakiem Władysława Szafera -130 rocznica urodzin’’

44W niedzielę 15 maja 2016 r. odbył się kolejny zaplanowany rajd rowerowy ,,Szlakiem Władysława Szafera -130 rocznica urodzin’’ w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem ,,Wędruj z nami ojczystymi szlakami’’. To sposób na aktywny wypoczynek i spędzenie wspólnego czasu dla młodzieży jak i dorosłych. Organizatorami rajdu byli: Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze Oddział Miejski w Mielcu,ZOBACZ GALERIE 1

Związek Harcerstwa Polskiego Chorągiew Podkarpacka Hufiec im. Antoniny Gębicowej w Mielcu i Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. Władysława Szafera w Mielcu. Koordynatorami imprezy byli: prezes O/M PTTK Janusz Wyzina i Komendant Hufca hm. Bartłomiej Maryniak. Starterem rajdu był prezes TMZM Janusz Chojecki. Uczestnicy wystartowali z ul. Partyzantów ze ścieżki przyrodniczej ,,Do Bobra’’ Następnie udali się drogą leśną przez Szydłowiec, Toporów do Ostrów Tuszowskich, docelowo do punktu widokowego ,,Złotej Góry’’ (250 m n.p.m.) z której rozlegała się piękna panorama na Puszczę Sandomierską. Po krótkim odpoczynku i poczęstunku uczestnicy udali się do Sanktuarium Madonny z Puszczy gdzie uczestniczyli w XI Pielgrzymce leśników z Podkarpacia. Następnie udali się w drogę powrotną. Na Polanie Niezłomnych w Szydłowcu rajdowcy zapalili znicze przy obelisku a Janusz Grdeń z TMZM przybliżył uczestnikom rajdu bohaterów którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.  Następnie odbył się konkurs z nagrodami przygotowany przez Janusza Wyzinę z wiedzy o prof. Władysławie Szaferze. Organizatorzy zadbali o pyszne kiełbaski oraz odznaki i dyplomy dla wszystkich uczestników rajdu.